Variabilní hypotéka​​​​​​​


Variabilní hypotéka

Variabilní hypotéka neboli hypotéka s floatovou sazbou, je vhodná zejména pro ty klienty, kteří disponují dostatečnou finanční rezervou a vyššími příjmy, které by je v případě výkyvů splátek směrem nahoru dostatečně zabezpečily a neohrozilo by je tak existenční riziko.

Tento úvěr uvítáte i ve chvíli, kdy například budete potřebovat nemovitost v brzké době prodat nebo doplatit hypotéku dříve a fixace u hypotéky by Vás zbytečně svazovala.
​​​​​​​

Splátka této variabilní hypotéky se skládá ze tří základních částí:

  • z jistiny
  • úroku dle sazby PRIBOR
  • marže banky, kterou si banky připočítávají k PRIBORU

Pakliže se rozhodnete pro variabilní hypotéku, měli byste počítat s tím, že s každou změnou sazby PRIBOR bude změněn i úrok úvěru, včetně jeho splátek. V praxi to může znamenat,  že v jeden měsíc můžete mít úrok nižší než je tomu u klasické hypotéky s fixním úrokem, zatímco v následujícím měsíci může být úrok naopak vyšší, což poměrně zásadně ovlivní i výši splátky.
​​​​​​​

Ilustrační obrázek

S touto hypotékou však můžete i hodně ušetřit. Jistina u floatové hypotéky klesá rychleji než je tomu u hypotéky s fixní sazbou. A protože se úrok počítá právě z jistiny, zaplatíte na úrocích méně než u klasické hypotéky.

Ve chvíli, kdy pro Vás přestanou být floatové úrokové sazby výhodné, většina bank nabízí možnost přechodu na hypotéku s fixní úrokovou sazbou.
​​​​​​​


V případě, že Vás tento finanční produkt zajímá, máte konkrétní dotazy, na které byste rádi znali odpověď nebo si jednoduše chcete variabilní hypotéku sjednat, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře nebo se obraťte na našeho hypotečního specialistu.

REFINANCOVÁNÍ HYPOTÉKY

REFINANCOVÁNÍ HYPOTÉKY

Připravte se na veškeré záludnosti refinancování hypotéky již předem. O co tedy přesně poskytovatelům hypoték jde? To se dozvíte v tomto článku.

Koupě investičního bytu na pronájem

Koupě investičního bytu na pronájem

Přemýšlíte o tom, jak zhodnotit své finance a vybudovat zajímavý pasivní příjem? Investice do koupě nemovitosti je atraktivní možností, jak zbohatnout. Protože jde o dlouhodobou investici v řádu st...

PODÍLOVÉ FONDY

PODÍLOVÉ FONDY

Podílových fondů je na trhu celá spousta. Jak poznat ten správný? Rozhodně se nevyplatí střílet naslepo a vložit finance do prvního fondu, který si vyhledáte na internetu. Přečtěte si více o tom, j...

Možnosti investic

Možnosti investic

DO ČEHO NEJLÉPE INVESTOVAT? Přečtěte si přednosti i rizika jednotlivých druhů investic.

MOŽNOSTI INVESTOVÁNÍ

MOŽNOSTI INVESTOVÁNÍ

Chcete efektivně využít sílu Vašich peněz a rozumně s nimi nakládat? Pak na nic nečekejte a investujte právě teď!

Důchody

Důchody

Odchod do starobního důchodu se nevyhne nikomu z nás. Přestože je téma starobního důchodu pořád velmi diskutabilní a pro každého poměrně zásadní, stále se potýkáme s jistou mírou neznalostí. Přitom...

Chcete sjednat variabilní hypotéku? Napište nám!


2191návštěv za poslední měsíc